Działamy na terenie całego Śląska: + 48 692 605 275

WYNAJEM czy ZAKUP?
4.jpg

Przy wyborze między zakupem a wypożyczeniem sprzętu rehabilitacyjnego, jednym z ważniejszych kryteriów jest przewidywany czas użytkowania. Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują sprzętu na pewien czas. Ale to nie jedyny aspekt, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze. Warto jest również zwrócić uwagę na aspekt związany z naprawami/serwisem sprzętu.

Rozpatrzmy ten aspekt na przykładzie łóżka rehabilitacyjnego.

Przystępne ceny używanych łóżek rehabilitacyjnych na sprzedaż mieszczą się w przedziale 1300-2000 PLN, gdzie najniższa cena dotyczy metalowych łóżek szpitalnych, najwyższa zaś łóżek w drewnianej obudowie w pełni sterowalnych pilotem.

W naszej ofercie posiadamy jedynie 4-funkcyjne łóżka w drewnianej obudowie firmy Burmeier. Sprzęt ten jest również używany, jednak poddany dokładnej selekcji pod kątem stanu oraz rocznika produkcji. Kupując łóżko na własność standardowo otrzymują Państwo roczną gwarancję na elektrykę. W przypadku  awarii siłownika po upływie roku od zakupu niestety będą Państwo zmuszeni zakupić nowy motor na własny koszt. I tu pojawiają się schody. O ile używany sprzęt jest dostępny na polskim rynku, o tyle wszelkie części do sprzętu można jedynie ściągnąć z zagranicy w cenach katalogowych. Przy poważnej awarii sprzętu naprawa może okazać się nieopłacalna. I w tym przypadku mimo przewidywalnego kilkuletniego okresu korzystania ze sprzętu, korzystniejszy może okazać się wynajem, gdzie wszelka naprawa elektryki przez cały okres obowiązywania umowy odbywa się poza Państwem. Po prostu przyjeżdżamy i  podmieniamy sprzęt na inny egzemplarz.

Poniżej plusy i minusy obu wariantów:

 + wynajem

  • niższe koszty w przypadku korzystania na krótszy czas
  • serwis u klienta przez cały okres obowiązywania umowy

 + zakup

  • niższe koszty w przypadku korzystania na stałe
  • roczny okres gwarancyjny
  • możliwość odsprzedaży sprawnego łóżka

 - wynajem

  • w przypadku wypożyczenia na kilka lat wynajem może okazać się mniej korzystny niż zakup sprzętu

 - zakup

  • brak serwisu po okresie rocznym
  • bardzo wysokie koszty serwisu sprzętu po okresie gwarancyjny, ze względu na brak części używanych zamiennych

Jeżeli stoją Państwo przed wyborem zakupu bądź wynajmu sprzętu, warto zastanowić się nad tym, która opcja będzie bardziej opłacalna w Państwa przypadku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.